ΒΟΗΘΟΣ ΛΟΓΙΣΤΗ (ΠΡΑΚΤΙΚΗ ΑΣΚΗΣΗ)

O Όμιλος Επιχειρήσεων Σαρακάκη με 100 χρόνια ηγετικής παρουσίας στο χώρο της αυτοκίνησης επεκτείνει τις δραστηριότητες του. Αναζητώντας ένθερμους υποψήφιους, με ζήλο και διάθεση για εξέλιξη, επιθυμεί να απασχολήσει στο πλαίσιο πρακτικής άσκησης για τα κεντρικά του γραφεία στην Αθήνα:

ΒΟΗΘΟ ΛΟΓΙΣΤΗ

Κύρια Καθήκοντα:

  •  Καταχώρηση παραστατικών και τιμολογίων.
  • Αρχειοθέτηση παραστατικών και λογιστικών εγγραφών.
  • Υποστήριξη του τμήματος Λογιστηρίου.

Απαραίτητα Προσόντα:

  • Τελειόφοιτος/-η ΑΕΙ/ ΤΕΙ Οικονομικής ή Λογιστικής κατεύθυνσης.
  • Πολύ καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας.
  • Καλή γνώση Η/Υ (MS Office).
  • Οργανωτικές δεξιότητες.
  • Εργατικότητα, ομαδικό πνεύμα, συνέπεια και εστίαση στο αποτέλεσμα.
  • Διάθεση για μάθηση και εξέλιξη.

O Όμιλος προσφέρει:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών βασισμένο στα προσόντα του υποψηφίου.
  • Ευκαιρίες βελτίωσης και εκπαίδευσης, μέσω επιμορφωτικών προγραμμάτων.
  • Προοπτικές εξέλιξης και δυνατότητες ανάπτυξης σε ένα άριστο εργασιακό περιβάλλον.

Για την αποστολή βιογραφικών σημειωμάτων παρακαλούμε όπως χρησιμοποιήσετε την ειδικά διαμορφωμένη φόρμα στην επίσημη ιστοσελίδα του Ομίλου μας :

Ευκαιρίες Καριέρας

Για όλες τις αιτήσεις θα τηρηθεί απόλυτη εχεμύθεια.

Μπορείτε να κατεβάσετε τα παραπάνω χαρακτηριστικά της συγκεκριμένες θέσης σε pdf εδώ.

Εκδήλωση Ενδιαφέροντος – Βοηθός Λογιστή

Εάν θέλετε να εκδηλώσετε την επιθυμία σας για εργασία στον Όμιλό μας, για τη θέση "Βοηθός Λογιστή", παρακαλούμε όπως συμπληρώσετε τα στοιχεία σας στην παρακάτω φόρμα και στη συνέχεια να επισυνάψετε το βιογραφικό σας σημείωμα.

    Μήνυμα*